top of page
329845317_8784473374958147_577594787265560720_n.jpg

Planowane mioty


○ Lagotto romagnolo:
- ostatni miot Ritki - lato/jesień 2024,
- pierwszy miot Mosi - jesień 2024/zima 2025.


○Briardy w 2024r. (po LILLY LOO Dilorini)

DOSTĘPNY PIESEK

Senso ur. 23.01.2023, uwielbia się przytulać, jest energiczny, zawsze chętny do zabawy i pracy, dobrze dogaduje się z innymi psami w naszym domowym stadzie. Ma bardzo dobrą strukturę włosa i pełny zgryz nożycowy oraz wykonane badania genetyczne w laboratorium MyDogDNA, potwierdzające, że jest wolny od chorób genetyczny występujących w rasie.

tel. 600 725 206

Zależy nam na długim, zdrowym i szczęśliwym życiu naszych szczeniąt oraz zachowaniu prawidłowej anatomii i cech charakterystycznych dla rasy, dlatego planujemy mioty z myślą o ich przyszłości. 

Skrupulatnie dobieramy rodziców przyszłych szczeniąt. Wszystkie psy tworzące naszą hodowlę są dokładnie przebadane a rodzicami zostają jedynie całkowicie zdrowe, co zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób u szczeniąt. Dobierając psy do siebie zwracamy uwagę na ich temperament, rodowód i eksterier. Daleka podróż na krycie nie jest problemem, gdy istnieje szansa na dobre skojarzenie.

Rozwój szczeniąt
Co się dzieje ze szczenięciem w naszej hodowli

DSC05232.jpg

Okres noworodkowy

Okres noworodkowy, czy też okres neonatalny trwa od narodzin do drugiego tygodnia życia. Szczenię jest jeszcze głuche i ślepe, jego mechanizm termoregulacji działa słabo, a  załatwienia swoich potrzeb fizjologicznych potrzebuje stymulacji.

 

Matka jest przez ten czas ciągle ze swoimi dziećmi, ogrzewa je, czyści i karmi. Oczywiście my też pomagamy jej, pilnując, aby żadne szczenię nie zostało przypadkowo przygniecione oraz w razie potrzeby w pomagamy w dokarmianiu. Kontrolowanie wagi szczeniąt jest bardzo ważne, po tygodniu maluch powinien zwiększyć masę ciała dwukrotnie, dlatego codziennie ważymy maluchy przez dwa pierwsze tygodnie życia.

Aby szczenięta lepiej radziły sobie w przyszłości z sytuacjami stresowymi, od trzeciego dnia życia wprowadzamy wczesną stymulację neurologiczną, która pobudza u szczenięcia układ nerwowy oraz wzmacnia układ krążenia.

Okres przejściowy i

III tydzień

Faza przejściowa trwa miedzy 12-21 dniem. Zmysły jak i układy szczeniaka zaczynają coraz lepiej działać, a maluch powoli zaczyna chodzić na czterech łapach, wyżynają się pierwsze zęby.

Pod koniec trzeciego tygodnia, gdy maluchy w miarę sprawnie poruszają się oraz zaczepiają rodzeństwo, powiększamy im przestrzeń życiową. Do dotychczasowego kojca porodowego dołączamy "plac zabaw", w którym znajdują się różnego rodzaju zabawki do gryzienia, zabawki sensoryczne, tunele, równoważnie. Maluchy mają również okazję słuchać odgłosów życia codziennego, ich kojec umieszczony jest w centrum życia rodzinnego, puszczamy im audycję radiowe i dajemy zabawki wydające różne dźwięki. W tym czasie dostają swój pierwszy posiłek w postaci pasty jajecznej, a później namoczonej karmy.

 

Jeśli pogoda jest sprzyjająca szczenięta po skończeniu 3 tygodnia mają okazję, aby pierwszy raz wyjść na świeże powietrze.

102828881_138527911174754_8675367440832062351_n.jpg
DSC06729.JPG

Okres socjalizacji  

Okres socjalizacji pierwotnej to czas między 3 a 5 tygodniem, potem następuje kolejny etap socjalizacji wtórnej i trwa do 12 tygodnia życia. Jest to ważny czas w życiu szczenięcia, w którym uczy się ono psich zachowań. Bawiąc się z rodzeństwem uczą się inhibicji gryzienia, czyli jak gryźć aby nie zrobić sobie krzywdy. Matka szczeniąt powoli przestaje je karmić, w zamian pokazuje swoim dzieciom jak powinna wygląda zabawa między psami oraz dyscyplinuje je. Reszta naszych psów ma okazję poznać najmłodszych członków rodziny, one również pokazują im prawidłowe zachowania w psiej komunikacji.

Szczenięta oprócz poznawania psich zachowań, są stopniowo socjalizowane z nowymi bodźcami. Zależy nam, aby zapoznały się ze wszystkimi domowymi sytuacjami, takimi jak: odkurzanie, mycie podłóg, oglądanie telewizji, dźwięki kuchenne (miksery, trzaskające sztućce) etc. oraz są przyzwyczajane do pielęgnacji, czesania szczotką, obcinania pazurków, szczenięta lagotto przechodzą swoje pierwsze podcięcie futerka. 

Po ukończeniu przez szczenięta piątego tygodnia, jest możliwe ich odwiedzenie.

VI-VII tydzień

W szóstym tygodniu szczenięta odbywają swoją pierwszą wizytę u weterynarza, gdzie zostają zbadane, zaszczepione oraz oznakowane mikro chipem. Następnie przechodzą przegląd w oddziale ZKwP w Opolu, wykonany przez  sędziego kynologicznego oraz zostają im wydane metryki.

U szczeniąt w wieku ok. 6-7 tygodni najlepiej można zaobserwować ich predyspozycje, dlatego każde szczenię ma możliwość indywidualnej eksploracji nowego terenu, dzięki czemu możemy zaobserwować zachowania szczeniaka i więcej dowiedzieć się o jego charakterze, co pomoże nam w doborze dla niego odpowiedniej rodziny.

332942277_126771927013328_136843984242782577_n.jpg
DSC01750.JPG

VIII tydzień

Jest to czas, w którym większość szczeniąt opuszcza nasz dom. Szczenięta w tym wieku są wystarczająco wykształcone, by mogły zmienić właściciela, jednocześnie są jeszcze na tyle mało świadome, że zmiana domu nie jest dla nich bardzo stresująca oraz aklimatyzacja w nowym miejscu przebiega bardzo szybko.

 

Za przeprowadzenie szczenięcia przez dalsze etapy socjalizacji jest już odpowiedzialny nowy właściciel, ale każdy z nich może liczyć na naszą pomoc i podpowiedzi.

rozwój szczeniąt

Zasady rezerwacji

1. Skontaktuj się z nami (preferujemy poprzez Whatsapp lub Messenger), w wiadomości należy umieścić miot, z którego szczenięciem jesteś zainteresowany. Chętnie też udzielimy informacji telefonicznie

2. W odpowiedzi na wiadomość wysyłamy ankietę do wypełnienia, na podstawie której ocenimy czy nadajesz się na właściciela wybranej przez Ciebie rasy oraz która pomoże nam później na dobór odpowiedniego szczenięcia 

3. Odpowiedź na ankietę wysyłamy w przeciągu kilku dni z informacją czy zostałeś wpisany na listę oczekujących 

4. Następnie po potwierdzeniu ciąży u suczki, wysyłamy wszystkim osobom na liście informację o możliwej liczebności miotu oraz o cenie za szczenię, a osoby dalej zainteresowane szczenięciem wpłacają zaliczkę w wysokości 500 PLN

5. O narodzinach szczeniąt informowani są wszyscy zainteresowani, którzy wpłacili zaliczkę. Wtedy też kontaktujemy się telefonicznie i informujemy czy jesteśmy w stanie zaoferować Ci szczenię z danego miotu. Potwierdzenie rezerwacji wymaga wpłacenia kolejnych 500 PLN, co wraz ze wcześniejszą wpłatą uznajemy jako zaliczka na poczet ustalonej wcześniej ceny za zakup szczenięcia. Natomiast osobom, którym nie jesteśmy w stanie zaproponować szczenięcia z danego miotu zwracamy całą wpłaconą wcześniej zaliczkę, ale istnieje możliwość pozostania na liście oczekujących wówczas będziemy informować o zwolnionych rezerwacjach i/lub przepisaniu na listę dla  kolejnego miotu jako jedną z pierwszych osób.

6. Między 6-7 tygodniem szczenięta są przydzielane odpowiednim rodzinom.

7. Po ukończeniu przez szczenięta 8 tygodnia życia mogą wyruszyć w drogę do nowego domu.

Rezerwacja szczenięcia na wystawy/do hodowli
Osoby, 
 które szukają szczeniąt o konkretnych predyspozycjach wpłacają zaliczkę w wysokości 1500 PLN. Rokujące szczenię/szczenięta zostają w wieku 7 tygodni wybrane przez nas do obserwacji. Odbiór ich i cena jest ustalana indywidualnie. Jeśli szczenię po obserwacji nie spełnia wymaganych kryteriów, zwracamy w całości zaliczkę, a szczenię zostaje zaproponowane osobie z listy oczekujących.

Ceny orientacyjne:
5500-8000 PLN
Podane ceny  orientacyjnymi cenami szczeniąt sprzedawanymi w Polsce, ostateczna cena jest podawana w wiadomości prywatnej przyszłemu właścicielowi szczenięcia.

 

zasady rezerwacji
mioty

Wszystkie Mioty

bottom of page